Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Překvapivé spojení. Exministr ODS Tlustý bude radit Pirátům s programem

Překvapivé spojení. Exministr ODS Tlustý bude radit Pirátům s programem

Česká pirátská strana oslovila bývalého ministra financí za ODS Vlastimila Tlustého, aby se podílel na části ekonomického programu před sněmovními volbami v příštím roce. Část Pirátů je ale proti, uvedl server Lidovky.cz. 

Pirátská strana by ráda prosadila základní nepodmíněný příjem. Téma je blízké Tlustému, který ho jako ekonomický lídr ODS navrhoval v rámci předvolební kampaně v roce 2006. Nyní by se zavedením základního nepodmíněného příjmu do programu měl radit právě Pirátům.

„Pan Tlustý byl vytipován jako odborník, který by dodal ekonomický model k financování nepodmíněného základního příjmu, který je pro nás zajímavý,“ vysvětlil serveru Lidovky.cz předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.

Na základě této myšlenky by měl mít příjem každý bez ohledu na to, zda pracuje nebo ne. Koncept bude na vzorku svých občanů příští rok testovat například Finsko. Podle Bartoše by tak společnost mohla zajistit základní životní úroveň každému, který se stane pro pracovní trh nepotřebný.

Na spolupráci s Tlustým se dohodlo užší vedení strany, některým členům se to ale nelíbí. „Pana Tlustého považuji za již provařeného a nepoužitelného politika, od kterého bychom se měli držet dále,“ řekl pro Lidovky.cz předseda Pirátů v Plzeňském kraji Lukáš Bartoň.

Tlustý potvrzuje, že ho Piráti oslovili, upozorňuje ale, že se členem Pirátů stát nechce. „O aktivitách Pirátů bych vám nebyl schopen moc povědět. Ale nejde o stranu, nýbrž o téma. A je-li to demokratická strana, tak nevidím překážku, proč nevyhovět,“ tvrdí.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek