Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prezident Zeman pozval Macrona do Čech. Láká ho na „prastaré sídlo českých králů“

Prezident Zeman pozval Macrona do Čech. Láká ho na „prastaré sídlo českých králů“

Po řadě světových i evropských politiků popřál Emmanuelovi Macronovi ke zvolení také český prezident Miloš Zeman. Nového francouzského prezidenta také pozval na návštěvu Česka.

Prezident Zeman v blahopřejném telegramu, jehož znění zveřejnil Hrad na svých webových stránkách, vyzdvihl dobré vztahy obou zemí.

„Těší mě výborná úroveň vztahů mezi Českou a Francouzskou republikou a rozvíjející se spolupráce v politické, ekonomické i kulturní oblasti. Pevně věřím, že se nám podaří nalézt příležitost k osobnímu setkání a že tak budeme moci ze svých funkcí přispět k dalšímu prohloubení a rozvoji tradičního přátelství mezi našimi zeměmi,“ adresoval Zeman do Francie.

Svému protějšku zároveň popřál hodně úspěchů v nové funkci a pozval ho k návštěvě Česka. „Dovolte mi proto, abych využil této slavnostní příležitosti a pozval Vás i Vaši choť ke státní návštěvě České republiky. Bylo by mi potěšením, kdybych Vás mohl přivítat na Pražském Hradě, prastarém sídle českých králů,“ napsal Zeman.

Gratulace nově zvolenému francouzskému prezidentovi přicházejí z mnoha zemí. Americký prezident Donald Trump i jeho ruský protějšek Vladimir Putin už vyjádřili ochotu ke spolupráci. Macronovi přáli také nejvyšší představitelé Číny, Japonska, Kanady, Ukrajiny, Itálie nebo Izraele, i šéfové všech hlavních institucí Evropské unie a NATO.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek