Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prezidenta Zemana zpráva o útocích zarmoutila. V boji proti terorismu máte naši podporu, vzkázal

Prezidenta Zemana zpráva o útocích zarmoutila. V boji proti terorismu máte naši podporu, vzkázal

Prezidenta Miloše Zemana hluboce zarmoutila zpráva o dvou útocích v Londýně, které si vyžádaly oběti na životech a mnoho zraněných. „Je mi nesmírně líto, že je Vaše vlast krátce po teroristickém útoku v Manchesteru vystavena další strašlivé zkoušce,“ uvedl v kondolenci, kterou dnes zaslal britské královně Alžbětě II. Ocenil profesionalitu policie i klid a odhodlání britských občanů.

„Jsem přesvědčen, že nemáme jinou volbu, než proti terorismu tvrdě bojovat, a v tomto boji je Česká republika plně Vaším spojencem,“ uvedl prezident. Británie podle něj v této nelehké době ukázala světu odvahu a připravenost. Rodinám obětí Zeman vyjádřil hlubokou soustrast.

Čeští politici dnes od rána útoky odsuzují jako ohavné, odporné, bezohledné, otřesné či neomluvitelné. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru vyjádřil za českou vládu silnou podporu Británii v jejím boji s bezohledným terorismem. Útok odsoudila také řada státníků, včetně amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Při útocích v centru Londýna v sobotu večer zahynulo sedm lidí, v pěti nemocnicích v Londýně bylo hospitalizováno 48 lidí. Řadu dalších lidí s drobnými zraněními ošetřili zdravotníci na místě. Mezi zraněnými jsou čtyři Francouzi, z toho jeden vážně. Potvrzené je také zranění jednoho Australana a dvou Novozélanďanů. České ministerstvo zahraničí zatím nemá hlášeno, zda mezi oběťmi a raněnými byli Češi. Kvůli pokračující identifikaci ale nemůže nic vyloučit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek