Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Problém pro Sobotku před zítřejším sjezdem: Jeho vláda si u lidí meziročně výrazně pohoršila

Problém pro Sobotku před zítřejším sjezdem: Jeho vláda si u lidí meziročně výrazně pohoršila

Už zítra se bude premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na sjezdu strany ucházet o znovuzvolení do čela partaje. Má ho sice takřka stoprocentně jisté, nevyhne se ale nejspíš nepříjemné debatě. Tím spíš, že průzkum CVVM ukazuje, že lidé jsou se Sobotkou v čele vlády převážně nespokojení, a jeho kabinet hodnotí výrazně hůř než před rokem.

Čísla nespokojenost dotazovaných ukazují jasně. Zatímco loni bylo se Sobotkou jako premiérem 41 procent respondentů spokojených, dnes je to jen 32 procent. Těch, kdo loni naopak řekli, že jsou vysloveně nespokojení, bylo podle CVVM 51 procent. Letos v únoru už jich ale bylo 58 procent.

„Navzájem velmi podobné hodnocení přisoudili dotázaní činnosti vlády, její komunikaci s veřejností a osobě předsedy vlády,“ uvedli autoři průzkumu. Výsledky dotazování ohledně činnosti celé vlády, její komunikace a složení jsou velmi podobné. Spokojeno je v těchto směrech kolem 30 procent lidí, nespokojených je téměř dvojnásobek.

Pouze u programu vlády je hodnocení srovnatelné, když spokojených je 36 procent a nespokojených 38 procent. Víc než čtvrtina lidí se k programu Sobotkovy vlády nedokázala konkrétně vyjádřit.

„Podrobnější analýza ukázala vyšší podíly vyjádření spokojenosti zejména mezi občany, kteří se zajímají o politiku, důvěřují současné vládě, kteří jsou spokojeni se současnou politickou situací, na škále politické orientace se sami řadí k levici, a těmi, kteří preferují ČSSD,“ poukázalo CVVM. Naopak nespokojení byli častěji lidé, kteří nynější politickou situaci vidí negativně, rozhodně by nešli volit, nedůvěřují vládě i dalším ústavním institucím a také stoupenci pravice.

CVVM se mezi 6. a 19. únorem dotazovalo 1023 lidí ve věku od 15 let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek