Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prostějovsko a Olomoucko zasáhly silné bouřky, hasiči vyjížděli k desítkám případů

Prostějovsko a Olomoucko zasáhly silné bouřky, hasiči vyjížděli k desítkám případů

Prostějovsko a Olomoucko dnes večer zasáhly silné bouřky s přívaly vody, kvůli kterým hasiči evidují bezmála šest desítek výjezdů k zatopeným sklepům či spadlým stromům. V terénu jsou desítky hasičů, kteří se snaží pomoct postiženým obyvatelům, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

„Několik desítek událostí je již vyřešeno, další na hasiče teprve čekají. Jde převážně o čerpání vody ve sklepech, kotelnách a níže položených místnostech rodinných domů. V terénu je aktuálně 20 jednotek hasičů z celého Prostějovska, které se snaží odstranit následky bouřek,“ uvedla Hacsiková kolem 21:00.

Do Krasic a Smržic na Prostějovsku hasiči přivezou pytle s pískem, s jejichž pomocí se budou snažit ochránit domy před vodou. V Krasicích po bouřce hrozí rozlití vody z místního rybníka a ulicemi Smržic se valí voda, která přitekla zřejmě z okolních polí.

720p 360p
Okapy nestíhají, do hladiny parkoviště šplouchají kroupy. Takhle vypadala bouřka na prostějovsku

K prvním událostem, které měla na svědomí bouřka, hasiči vyjížděli na Prostějovsku zhruba v 18:30. V Prostějově přívaly vody zasáhly několik ulic, kde hasiči čerpají vodu ze sklepů. V kempu v nedalekých Mostkovicích při bouřce spadl strom mezi stany. „Nikdo nebyl naštěstí zraněn,“ podotkla mluvčí. V Mostkovicích kroupy rozbily střechu domu ve výšce sedmi metrů, kterou se hasiči snaží opravit s pomocí výškové techniky.

Hasiči na Prostějovsku zasahovali také například v Čechovicích a Vrbátkách, kde voda zatopila sklepy. „Na dalších místech na Prostějovsku hasiči odstraňovali popadané stromy a větve na komunikacích,“ řekla Hacsiková.

Bouřka se z Prostějovska přesunula na Olomoucko. „Hasiči odstraňovali spadlé stromy a větve v Příkazích a v Doloplazech ve směru na Kocourovec. Nemuseli řešit žádné čerpání vody,“ dodala Hacsiková. Na Šumpersku, Jesenicku a Přerovsku hasiči neměli kvůli bouřce žádné výjezdy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek