Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Proti „šikaně a populistické vládě“. ODS si plácla se Soukromníky, do voleb jdou společně

Proti „šikaně a populistické vládě“. ODS si plácla se Soukromníky, do voleb jdou společně

Před podzimními sněmovními volbami vzniká na domácí politické scéně další spojenectví. ODS bude o hlasy voličů usilovat spolu se Stranou soukromníků, jejíž osobnosti mají obsadit dvě pětiny kandidátek po celé republice. Kampaň chtějí stavět na kritice vlády Bohuslava Sobotky. Oba subjekty v ní budou vystupovat společně jako „ODS s podporou Soukromníků“.

ODS před podzimními volbami hledá cestu, jak se vrátit na výsluní. Vyjednávání se Soukromníky se stranické špičky v posledních týdnech aktivně věnovaly, teď strana hlásí, že je hotovo. O místa na kandidátce se obě uskupení podělí a vystupovat budou pod společným názvem.

Obě strany sjednocuje kritika vlády, na které má kampaň stát. Uvádějí, že cílem je „zastavit současnou levicově-populistickou vládu“. Kabinet podle nich šikanuje živnostníky, jejich rodiny i zaměstnance a otočil se zády k „aktivním a pracovitým lidem“.

ODS chce konkrétní program představit 22. dubna. Předseda strany Petr Fiala očekává, že do něj Soukromníci přispějí. Poslední volební model CVVM občanským demokratům připisuje hlasy 9 % rozhodnutých voličů. Soukromníci, za kterými finančně stojí „jejich“ senátor Ivo Valenta, v posledních volbách získali 0,26 procenta hlasů a průzkumy ukazují, že i teď jsou bez šance dostat se sami do sněmovny.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek