Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prouza ministrem průmyslu nebude. Rezignoval na post státního tajemníka a jde do soukromého sektoru

Prouza ministrem průmyslu nebude. Rezignoval na post státního tajemníka a jde do soukromého sektoru

Tomáš Prouza (ČSSD) rezignoval na místo státního tajemníka pro evropské záležitosti. Na úřadu vlády skončí k 31. březnu. Dostal nabídku ze soukromého sektoru, kterou přijal.

O Prouzovi se donedávna spekulovalo jako o jednom z kandidátů na uvolněné místo ministra průmyslu a obchodu po odchodu Jana Mládka. Problém ale byl při jeho prosazování na Hradě, prezident Zeman k němu měl výhrady.

„Jsem rád, že jsem mohl být u toho, když Česká republika opět začala být brána jako důvěryhodný partner nejen v rámci střední Evropy, ale i dalšími členy Evropské unie, a že se podařilo Českou republiku mnohem blíže propojit s řadou zemí Evropské unie,“ uvedl Prouza v dopise premiérovi, který zveřejnil na webu.

Připomněl své tříleté působení a konstatoval, že po něm zůstává schopný a profesionální tým, který bude pokračovat v nastolené politice. Od dubna bude vedením sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády místo Prouzy pověřen Jan Král, dosavadní ředitel odboru koordinace evropských politik.

„Vážím si práce, kterou Tomáš Prouza na úřadu vlády během více než tří let odvedl. Má velký podíl na tom, že se splnil jeden z mých hlavních cílů  vést proevropskou vládu, která chce a umí ovlivňovat to, jakým směrem se Evropská unie ubírá,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Prouza je tajemníkem pro evropské záležitosti od roku 2014. Nedávno se jeho jméno objevilo v souvislosti s hledáním nového kandidáta na ministra průmyslu a obchodu. Hrad ale jeho případnou nominaci kritizoval. Loni se stal Prouza i vládním koordinátorem pro digitalizaci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek