Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Průmysl povede náměstek vyhozeného Mládka, uvedl server. Premiér adepta odpoledne navrhne Zemanovi

Průmysl povede náměstek vyhozeného Mládka, uvedl server. Premiér adepta odpoledne navrhne Zemanovi

Předseda vlády Bohuslav Sobotka odpoledne oznámí prezidentovi Miloši Zemanovi jméno nového kandidáta na ministra průmyslu a obchodu. Podle zjištění serveru iDnes.cz jím bude dosavadní náměstek tohoto resortu Jiří Havlíček. Sobotka mu prý dal nakonec přednost před ředitelem Správy státních hmotných rezerv Pavlem Švagrem.

Otázka nyní je, jak na Sobotkovo rozhodnutí zareaguje prezident Zeman, který se ve čtvrtek ráno nechal slyšet, že pro něj bude rozhodující odborná kompetence navrženého kandidáta. Podle všeho by ale s člověkem, který chod ministerstva zná z pozice náměstka, problém mít neměl. Havlíčkův předchůdce Jan Mládek v čele resortu skončil 28. února. Od té doby resort z pověření prezidenta vede premiér sám. 

Sobotka za priority resortu označuje prosazení novely zákona o elektronické komunikaci, za další klíčový úkol ministerstva označil pokračování v rychlém a efektivním čerpání unijních fondů. Letos by podle něj mělo být vyčerpáno minimálně dvanáct miliard korun. „Důležitá je také další intenzivní práce na podpoře českého exportu a hospodářského růstu, stejně jako na získávání nových investic a vytváření příležitostí pro vznik nových kvalitních pracovních míst,“ uvedl už dříve premiér.Havlíček na ministerstvu průmyslu působil už v letech 2003 až 2006, a to na pozici ředitele kabinetu ministra. V minulosti byla také ústředním tajemníkem ČSSD nebo místostarostou Čáslavi. Od února 2014 je náměstkem ministra průmyslu a obchodu.