Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ptačí chřipka je před branami liberecké zoo. Uhynula tam na ni labuť

Ptačí chřipka je před branami liberecké zoo. Uhynula tam na ni labuť

Veterináři potvrdili, že za úhynem labutě patřící liberecké zoo stojí ptačí chřipka. Byla v těsné blízkosti zahrady spolu s dalšími osmi ptáky, kteří byli utraceni. Jde o třetí ohnisko choroby v Libereckém kraji a o 27. ohnisko nemoci v Česku.

„Labuť byla umístěna spolu s dalšími čtyřmi labutěmi a čtyřmi husami v uzavřené izolaci mimo areál zoologické zahrady. V podvečerních hodinách byli zbývající ptáci v ohnisku v souladu s platnou legislativou utraceni,“ řekl Petr Majer ze Státní veterinární správy.

Jako u ostatních ohnisek bude opět stanoveno tříkilometrové ochranné a desetikilometrové dozorové pásmo. Situaci budou veterináři v následujících dnech sledovat, možná přijmou i další opatření.

Státní veterinární správa společně s personálem zoo nyní zpřísňuje dohled nad zdravotním stavem ostatních ptáků v zoo. Zahrada zůstává pro veřejnost otevřená.

Odborníci z liberecké zoo již před několika dny přesunuli ze tří venkovních míst do vnitřních prostor druhy, které jsou k ptačí chřipce náchylné. Venku ve voliérách zůstávají jen dravci, sovy a bažanti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek