Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ráno zimní bundu, odpoledne tričko. Česko čeká počasí jako na houpačce, bude i sněžit

Ráno zimní bundu, odpoledne tričko. Česko čeká počasí jako na houpačce, bude i sněžit

Ani tento týden se lidé v Česku příliš neohřejí. Podle meteorologů se musí připravit hlavně na vysoké výkyvy teplot. Zatímco ráno budou teploty padat pod bod mrazu, odpoledne budou Češi svršky odhazovat a na sluníčku si vystačí jen v tričku. Připravit se musí také na sněžení.

Zatímco dnes se lidé mohou těšit na teploty kolem 12 až 16 stupňů, od úterý přijde podle Českého hydrometeorologického ústavu silné ochlazení. Noční teploty mohou spadnout i pod bod mrazu a ve výškách nad 600 metrů se lidé musí připravit i na smíšené nebo sněhové přeháňky. Ani přes den nebudou teploty nijak vysoké – nejvyšší se budou pohybovat jen kolem šesti až deseti stupňů.

Podobné noční teploty Česko čeká i ve středu, kdy se budou pohybovat od +1 až -3 °C. Denní teploty však povyskočí na 10 až 14 stupňů a ráno se můžeme těšit i na polojasno. Přes den pak bude podle ČHMÚ přechodně až oblačno. Pod bod mrazu budou noční teploty padat i ve čtvrtek, odpoledne však lidi začnou své svršky odhazovat a těšit se mohou na i na 19 stupňů.

Na tričko pak bude hlavně v pátek a sobotu, kdy se rtuť na teploměru vyšplhá až k 23 stupňům. Skončí i noční mrazy – v pátek se budou noční teploty pohybovat kolem 9 až 5 °C, v sobotu dokonce i kolem 13. V pátek bude přes den polojasno až oblačno, meteorologové však čekají i přeháňky nebo bouřky. V sobotu má být oblačno až zataženo a na většině území budou muset lidé vytáhnout deštníky, místy se mohou objevit i bouřky. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek