Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ředitel CzechInvestu se utrhnul ze řetězu. Točí parodující videa na nadřízené ve stylu „Kancelář Blaník...“

Ředitel CzechInvestu se utrhnul ze řetězu. Točí parodující videa na nadřízené ve stylu „Kancelář Blaník...“

Opravdu nezvyklou formu podpory investic zvolil jeden z vrcholových manažerů společnosti CzechInvest, která se do Česka snaží přitáhnout zahraniční investice. Šéf brněnské pobočky Patrik Reichl začal točit krátké parodující video skeče reagující na neutěšenou situaci v samotné agentuře, která před měsícem přišla o svého generálního ředitele. 

„Ty vo*e, ti kluci i kdyby vyháněli imigranty vlastníma rukama, tak ve vedení CzechInvestu neuspějou,“ rozohňuje se Reichl například v díle, ve kterém předstírá, že  hledá nového generálního ředitele agentury. Skutečného ředitele, Karla Kučeru, v úvodu ledna odvolal ministr průmyslu Tomáš Hütner. Hlavní požadavky podle brněnských parodujících měřítek? Nebýt úplatný, naopak být odolný vůči peticím zaměstnanců a hlavně - vydržet alespoň jedno volební období, vypočítává Reichl ve videu.

Takových šotů umístil Reichl na různé sociální sítě více: v některých se věnuje dění v agentuře, v jiných glosuje českou politickou situaci. „Ty vole co to je. Doprčic. Nazdar Miloši, ty vol.. Jiří, to jste vy? Jo, prezident je ještě v šoku z útoku té ukrajinské teroristky? Něco s tím musíme udělat. Já se pokusím domluvit Andreje, tomu jsme dali tři pokusy, s tím něco uděláme,“ předstírá například hovor s prezidentským mluvčím Jiřím Ovčáčkem v dalším šotu.

Na první pohled vtipná videa ale s sebou nesou několik problémů. Tím hlavním je samozřejmě to, že jejich autorem je vysoký manažer státní příspěvkové agentury, která Česko reprezentuje v zahraničí. O několik řádů menším problémem je pak to, že vrcholový úředník věnuje svůj pracovní čas k tvorbě parodujících videí místo toho, aby dělal to, zač je placený.

Nový generální ředitel CzechInvestu from Tonda Brník on Vimeo.

Na první pohled vtipná videa tak ve finále ukazují na rozpory, které mezi ústředím úřadu a jeho regionálními pobočkami existují. „Problém je, že lidé na regionálních kancelářích nemají jasně definováno, co mají vlastně dělat a že dělají spoustu věcí, které dělat nemají,“ říká pro INFO.CZ nejmenovaný zdroj obeznámený s fungováním agentury.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek