Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Řidiči ráno na sněhu bourali, při nehodě u Středokluk zemřela žena

Řidiči ráno na sněhu bourali, při nehodě u Středokluk zemřela žena

Počasí komplikuje dopravu na českých silnicích už několik dní. Ranní nehodu linkového autobusu mezi obcemi Středokluky a Kněževsí nepřežila jedna žena a sedm dalších lidí se zranilo. Silnice v Česku jsou ale obecně i navzdory novému sněhu a sněhovým jazykům většinou sjízdné. Silničáři také odvolali kalamitní stav ve Frýdlantském výběžku. 

Havárie u Středokluk u Prahy byla nejvážnější z ranních kolizí. Linkový autobus tam narazil do stromu. Jedna žena při nehodě zemřela a několik dalších lidí bylo lehce zraněno. „U jedné ženy probíhala do příjezdu záchranářů telefonicky asistovaná resuscitace. Záchranáři v resuscitaci po příjezdu pokračovali, i přes veškerou snahu oživovací pokusy úspěšné nebyly,“ řekla ČTK mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová. Podle policie byla silnice v místě nehody namrzlá a klouzala, přesná příčina havárie ale zatím známá není. 

Velká část českých silnic je sjízdná se zvýšenou opatrností. Situaci komplikuje ledovka a sněhové jazyky, před čímž už ve středu varovali meteorologové. Řidiči si musí dávat pozor také na rozbředlý sníh. V některých krajích v noci na dnešek připadlo podle silničářů až 15 centimetrů nového sněhu.

Zatímco na silnicích počasí situaci komplikuje, na horách dopřává zimním radovánkám. Ve Svatém Petru, na Černé hoře, Horních Mísečkách nebo v Peci pod Sněžkou hlásí přes 100 centimetrů sněhu. Lyžařská střediska v Orlických horách mají většinou kolem 70 centimetrů a největší sněhovou nadílku si dopřávají v Říčkách, kde je 130 centimetrů. Výborné podmínky hlásí také Jeseníky, kde najdete nejvíc sněhu na Pradědu. Metr sněhu je na sjezdovkách na Šumavě nebo na Klínovci v Krušných horách.

Během dneška a zítřka se má oteplit a teploty se budou pohybovat kolem bodu mrazu. O víkendu opět přijdou mrazy, které podle meteorologů vydrží až do konce ledna a připadne také nový sníh. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek