Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rodiče protestují proti přednáškám o islámu ve škole. Zastupitelka jim hrozí sociálkou

Rodiče protestují proti přednáškám o islámu ve škole. Zastupitelka jim hrozí sociálkou

Ostrý spor o to, co a jak učit děti ve škole, se rozhořel v Brně-Bystrci. Některým rodičům se nelíbí, že na základní škole Heyrovského museli být jejich potomci týden přítomni přednáškám v rámci projektu multikulturní výchovy. Ten se týkal mimo jiné i života v islámu. Zastupitelka zástupci rodičů ale začala vyhrožovat sociálkou.

Do čela protestů se postavil Hynek Charous (47). Muž známý i tím, že před dvěma lety u Kytlice na vlastní náklady postavil pomník zesnulému herci Tomáši Holému (+22), tvrdí, že po sporné prezentaci na téma, jak se žije v islámských zemích, měla následovat beseda s odborníky, kteří uvedou do souvislosti střet křesťanské a muslimské kultury.

Svoji dceru, žákyni deváté třídy, na přednášku nechtěl pustit. „Dcerka ale onemocněla, nemusel jsem proto situaci naštěstí řešit nějakou fiktivní omluvenkou,“ svěřil se Blesku Hynek Charous. „Proti víře jako takové ale nic nemám, jestliže je tolerantní a nevnucuje nevěřícím názory,“ dodal.

Zastupitelka za KDU-ČSL vyhrožovala sociálkou

Postoj rodičů kolem pana Charouse už řeší i bystrcká radnice, která je zřizovatelkou školy. Zastupitelka KDU-ČSL a učitelka Eva Barovjanová (55) dokonce 15. února na posledním zasedání bystrckého zastupitelstvu navrhla, aby Charousovu rodinu prověřil OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí). „Zrovna ten rodič, který nejvíc křičí, má zcestovalý celý svět. A jistě navštívil několikrát i muslimské země. Takže bych ho jako rodiče dala na OSPOD, protože sám je vlastně největším nebezpečím pro své děti,“ uvedla.

„Z komára se tady udělá velbloud, zbytečně. Místo toho, aby se vyzdvihlo, že se děti setkávají s jinými dětmi a mluví spolu anglicky,“ dodala Barovjanová.

„To je skandální! Nezadá si to s praktikami předlistopadového režimu. Jsme zděšení, že v dnešní době stačí mít jen jiný názor k tomu, aby bylo vyhrožováno kontrolou z nějaké státní instituce,“ stěžují si na jednání zastupitelky manželé Charousovi.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.