Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rodina paterčat je na mizině. Přišla o všechny dávky

Rodina paterčat je na mizině. Přišla o všechny dávky

Dostali 616 tisíc a teď jsou kvůli tomu na mizině. V momentě, kdy rodina paterčat dostala od magistrátu peníze z původní sbírky, kterou pro děti vypsal Klub vícerčat, přišla o všechny sociální dávky. Nyní prý nemá ani z čeho zaplatit nájem a další běžné výdaje. Darované peníze totiž takto použít nelze.

Výtěžek z původní sbírky může být použit pouze na konkrétní výdaje spojené s paterčaty. Rodina tak za ně nemůže nic koupit například staršímu bratrovi, nebo je použít na chod domácnosti.

„Je to celé na hlavu postavené. Jak je možné prohlásit za příjem něco, s čím dotyčný nemůže volně disponovat,“ řekla iDnes.cz advokátka rodiny Klára Samková, která si je ale současně vědoma, že úředníci jinak postupovat nemohli.

Matka dětí Alexandra Kiňová se tak obrátila na ombudsmanku Annu Šabatovou. „Momentálně vůbec nemohu hradit běžné výdaje domácnosti, hlavně potraviny pro osm lidí, pojištění na auto, telefon, oblečení, léky. Na běžném účtu rodiny jsme takřka na nule. Moc prosím o urychlenou pomoc při jednání s úřadem práce a ministerstvem práce a sociálních věcí,“ napsala jí.

Samková chce do případu zapojit také ministryni práce a sociálních věcí a získat zpět nárok na všechny dávky, které dosahují celkové výše asi 27 tisíc měsíčně.

Více na serveru Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek