Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rodiny dětí, které ubily plameňáka, nic nezaplatily. Do konce roku mají uhradit desítky tisíc

Rodiny dětí, které ubily plameňáka, nic nezaplatily. Do konce roku mají uhradit desítky tisíc

Jihlavská zoologická zahrada se dohodla na splátkách za plameňáka, jehož v březnu zabily tři malé děti. Jejich rodiny v těchto dnech podepsaly dohodu obsahující splátkový kalendář. Částku převyšující 30 000 korun by tak měly uhradit do konce tohoto roku, řekl mluvčí zoo Martin Maláč. Kvůli váznoucím jednáním a chybějíícím platbám zahrada jeden čas zvažovala, že bude škodu vymáhat soudně.

Rodiny provinilých dětí by podle dohody měly zoologické zahradě měsíčně posílat v součtu kolem 4500 korun. „První splátka by měla být během června,“ řekl Maláč.

Tři chlapci mladší deseti let vnikli do zoo a v ubikaci plameňáků ubili kameny a kopanci jednoho samce. Zákonní zástupci dětí se krátce nato přišli do zoologické zahrady omluvit s tím, že škodu nahradí. Později ještě přišli do zoo na brigádu, ale žádné peníze neposlali. Vedení zahrady jim poslalo upozornění a pak prostřednictvím právníka i předžalobní výzvu, ale nic se nedělo.

Posun nastal, když do záležitosti vstoupili pracovníci charity v roli prostředníka mezi všemi třemi rodinami, zahradou a jejím právníkem. Podle prvního návrhu nabídly rodiny zoo měsíčně splácet v součtu 3000 korun. Zahrada ale požadovala zvýšení měsíční splátky zhruba o 1500 korun, tak, aby byla celá suma za zabitého plameňáka uhrazena do konce kalendářního roku. Rodiny měly dohodu podepsat do konce tohoto měsíce, což podle Maláče učinily.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek