Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rozsáhlý požár na Znojemsku: Hořely lány pole a pneumatiky, hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu

Rozsáhlý požár na Znojemsku: Hořely lány pole a pneumatiky, hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu

U Suchohrdel na Znojemsku shořely dnes desítky hektarů pole, hořela také silážní jáma a pneumatiky, hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Hasit pomáhal i vrtulník s bambi vakem. ČTK to řekl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš. Zásah se obešel bez zranění.

Podle mluvčího zatím není jasné, jak velká plocha hořela, půjde ale o desítky hektarů. "Je to předmětem šetření," uvedl Jirouš.

Hořet začalo po 17:00. Hasičům komplikoval práci hustý černý dým. Podle Jirouše vyjelo k požáru asi 30 jednotek, tedy kolem stovky hasičů. "Při vyhlášení zvláštního stupně jdou stranou všechna pravidla," uvedl.

Místostarosta obce Jan Kutner ČTK řekl, že původně byl nahlášen požár půl hektaru pole, poté šlo o daleko větší rozsah. Uvedl, že v plamenech byla silážní jáma, která je zakrytá černou plachtou, ta je zatížena pneumatikami. "Z toho jde ten největší dým," uvedl místostarosta. Doplnil, že jáma má rozlohu asi 50 krát deset metrů.

Kolem 19:00 se hasičům podařilo požár uhasit, hořel už jen stoh, který hasiči nechávají vyhořet. "Ta sláma už je pro zemědělce nepoužitelná," uvedl Jirouš. Silážní jámu hasiči podle něj pokryli pěnou, aby nezačala znovu hořet.

Silnice číslo 413 u Suchohrdel je podle webu dopravních policistů kvůli požáru stále uzavřena. Objízdná trasa je směrem na Bantice.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek