Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ŘSD rozděluje miliardy na údržbu silnic. Vůbec poprvé zvolilo nový postup

ŘSD rozděluje miliardy na údržbu silnic. Vůbec poprvé zvolilo nový postup

Ředitelství silnic a dálnic dotáhlo k závěru sérii tendrů a začalo podepisovat smlouvy s vítězi na údržbu silnic a dálnic. Mezi nimi jsou krajské údržbářské firmy i soukromníci, především Eurovia a AVE. „Podepsáno je již šest oblastí, ostatní smlouvy jsou těsně před podpisem,“ potvrdil bez dalších podrobností mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Ve věstníku zakázek se zatím objevily tři smlouvy. V Jihomoravském kraji zakázku získala tamní správa a údržba silnic, když přišla s cenou 347 milionů. To představuje osmdesát procent ceny očekávané státem.

Plzeňském kraji zvítězila rovněž krajská správa a údržba silnic. Její cena je 367 milionů.

Naopak v Libereckém kraji je rozdíl mezi předpokladem a skutečností daleko menší. Sdružení Eurovia, Ave a Silnice Libereckého kraje získalo smlouvu v hodnotě 467 milionů, což se téměř rovná ceně, kterou správa silnic očekávala při vypisování soutěže.

Stát rozdává zakázky na údržbu v takové míře prostřednictvím soutěží vůbec poprvé. Dosud zkoušel v pěti menších regionech pouze pilotní tendry. Loni pak vypsal velké soutěže na čtrnáct oblastí fakticky kopírujících kraje, pouze střední Čechy rozdělil na dvě části. Předpokládaná hodnota zakázek byla na začátku 7,64 miliardy, vítězné nabídky přitom dle informací deníku E15 činily v součtu 6,83 miliardy, což představuje desetiprocentní úsporu.

Text vyšel na webu E51.cz. Pokračujte ve čtení zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek