Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruského anarchistu vláčeli po soudech kvůli obvinění z útoku na dům Stropnického. Teď dostane od státu statisíce

Ruského anarchistu vláčeli po soudech kvůli obvinění z útoku na dům Stropnického. Teď dostane od státu statisíce

Ruského anarchistu Igora Ševcova podezíraly české úřady z toho, že v červnu 2015 hodil na dům ministra obrany Martina Stropnického zápalnou láhev. Student etnologie byl stíhán a strávil řadu měsíců ve vazbě, aby se nakonec podezření na spáchání trestného činu neprokázalo. Vedle omluvy od ministerstva spravedlnosti dostane Ševcov ještě několik stovek tisíc jako odškodnění. 

V červnu 2015 se ruskému studentovi studujícímu v Česku obrátil život vzhůru nohama. Policie si pro něj přišla kvůli podezření, že to byl právě on, kdo hodil zápalné lahve na dům ministra obrany Martina Stropnického v Suchdole.

Ševcov strávil devadesát dní ve vazbě, útok mu české úřady ale neprokázaly a případ skončil fiaskem. Pro nedostatek důkazů sama žalobkyně požádala u soudu o zastavení trestního stínání pro nedostatek důkazů. Ševcov po českém státu žádal jako odškodné 1,5 milionu, nakonec dostane čtvrtinu.

Podle informací serveru Ihned.cz dostane ruský student odškodné ve výši 359 608 korun. Ministerstvo spravedlnosti se Ševcovovi také písemně omluvilo. „Ministerstvo spravedlnosti vyslovuje omluvu za nezákonný postup orgánů činných v trestním řízení,“ napsalo ministerstvo v dopise, který má server k dispozici.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek