Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

"S názorem jste v ANO za idioty." Poslankyně Zelienková utíká od Babiše ke Kalouskovi

"S názorem jste v ANO za idioty." Poslankyně Zelienková utíká od Babiše ke Kalouskovi

Pustili se do ní Andrej Babiš, Jaroslav Faltýnek i Jaroslava Jermanová. A poslankyni Kristýně Zelienkové muselo pořádně zvonit v uších. I její odchod z ANO totiž rezonoval sněmem Babišova hnutí. Pikantní je i další chystané politické angažmá Zelienkové – míří na kandidátku Kalouskovy TOP 09. ANO přitom nešetří. Lidi s jinými názory označila za „idioty a zrádce“. I když o ní mluvil Babiš familiérně jako o „Kristýnce“.

Nepadala silná slova o zrádcích, přesto v tu chvíli na sněmu ANO atmosféra poněkud zhoustla. Jedním z témat k diskuzi se totiž stala dnes již nezařazená poslankyně Kristýna Zelienková, která se k hnutí obrátila zády a vystoupila z jeho poslaneckého klubu.Stalo se to loni, ale jde přitom o stále bolavou ránu. Za hlavní důvody svého odchodu Zelienková označila v červenci 2016 kauzu Čapí hnízdo, způsob vnitrostranické diskuze a oblastní a komunální politiku, kdy poukazovala na údajné nekalosti v ANO na Berounsku, ale dostalo se jí prý „smršti vulgárních urážek“. Samotnému Babišovi tehdy vyčítala, že „kázal vodu, ale pil víno“. „Jeho heslu ‚nelžu a nekradu‘ už nemohu věřit,“ tvrdila Zelienková.

Babiš: Normálně jsme komunikovali

„S Kristýnkou já jsem normálně komunikoval,“ říkal však nyní Andrej Babiš před delegáty na sněmu ANO. Zelienková však odvětila rázně. „Že o mně Babiš mluví jako o Kristýnce, ukazuje na jeho paternalistický způsob vedení strany. On je moudrý otec, který si vychovává své děti – a ty musí pochopit, že poslouchat je správné, protože rodič má vždy pravdu,“ řekla Blesk.cz Zelienková. 

Celý článek si přečtěte na webu Blesk.cz ZDE.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek