Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sdílená kola na Lítačku? Stamilionový tendr nebyl férový, proběhne znovu

Sdílená kola na Lítačku? Stamilionový tendr nebyl férový, proběhne znovu

Roky připravovaný stomilionový tendr na zavedení pražského bikesharingu zrušil antimonopolní úřad po stížnosti na neférová kvalifikační kritéria.

Vedení Prahy si bude muset znovu rozmyslet, jak by měl vypadat systém bikesharingu, který chce zahrnout do své hromadné dopravy. Tendr dopravního podniku minulý týden definitivně zrušil antimonopolní úřad.

 

Stížnost proti soutěži podal projekt Rekola, do kterého loni investičně vstoupila Spread Capital zakladatele Mall.cz Ondřeje Fryce. Kvalifikační kritéria mu totiž neumožnila se soutěže zúčastnit, ačkoli již má s provozováním bikesharingu v Praze zkušenosti. „Dopravní podnik Prahy má teď samozřejmě možnost soutěž vypsat znovu. Pokud se tak stane, doufáme, že tentokrát bude vypsána rozumněji,“ uvedl zakladatel Rekol Vítek Ježek.

Zrušený tendr počítal se stovkou speciálních pevných stanic k parkování bikesharingových kol, rozmístěných po širším centru hlavního města. Naproti tomu Rekola provozují systém zcela bez pevných stanic, jejich kola mohou využívat běžné stojany. Místa, kde se smí kolo zaparkovat, jsou vymezená pomocí GPS.

Celý článek si přečtěte na webu E15.cz.