Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéf premiérových poradců Vladimír Špidla prozradil, co si myslí o Babišovi. Co radí ČSSD do voleb?

Šéf premiérových poradců Vladimír Špidla prozradil, co si myslí o Babišovi. Co radí ČSSD do voleb?

Spokojeností a optimismem oplýval na konci sjezdu ČSSD její bývalý předseda, expremiér a eurokomisař Vladimír Špidla. Aby také ne, jeho současný zaměstnavatel Bohuslav Sobotka si sjezd pohlídal a počtvrté se stal předsedou strany. Špidla tak s největší pravděpodobností do října zůstane na Úřadu vlády jako šéf premiérových poradců. V rozhovoru pro Blesk.cz ale přiznal, že ČSSD potřebuje akci. 

„Strana se musí zabývat tím vyhrát volby. Jedna osobnost, byť zajímavá, nerozhoduje o politické situaci v zemi, jako je Česká republika. Babiš je součást přírody a jak se říká, když jsme hráli kuličky, příroda hraje. Tak je třeba ho brát v úvahu, nic víc,“ řekl v rozhovoru pro Blesk.cz během druhého dne sjezdu. 

Zároveň ale přiznal, že konfliktům by se ČSSD také vyhýbat neměla. Už proto, že vedení volá po větším pochopení u lidí. „Srozumitelnost vzniká akcí. Znamená to být naprosto věcný, jít do konfliktů, nebýt příliš plachý a použít nějaký rozumný marketing. Ale co je rozumný marketing, to je na mě moc,“ poznamenal někdejší eurokomisař.

Špidla také okomentoval oznámení Miloše Zemana, že bude znovu kandidovat na prezidenta. Sám by měl být jako bývalý ministr Zemanovy vlády současné hlavě státu nakloněn, to ale není tak jisté. Veřejně jeho podporu totiž vyhlásit nechtěl. „Uvidíme, až se rozběhne stranické referendum, tak nepochybně využiji svůj hlas jako člen strany,“ mlžil Špidla a nechtěl prozradit, zda jeho hlas připadne právě Zemanovi. Prý nechce nikoho ovlivňovat.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek