Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Senioři by mohli jezdit vlakem zadarmo. Režijní jízdenky chce ministr dopravy zrušit

Senioři by mohli jezdit vlakem zadarmo. Režijní jízdenky chce ministr dopravy zrušit

Na ministerstvu dopravy zraje plán, podle kterého budou mít senioři v českých zemích jízdu vlakem zdarma. Stačilo by jim pořídit si roční „permanentku“ za symbolickou cenu. S nápadem přišel ministr dopravy Dan Ťok. 

„Zvažujeme, že by to mělo podobu celoročních senior pasů, jízdné by pak stát dopravcům kompenzoval,“ řekl E15 Ťok. Roční pasy by mohly stát kolem tisíce korun, což je cena dnešní železničářské režijky. Jízdenka vydaná na seniorský pas by už byla zdarma.

Na ministerstvu si zatím nejsou jistí věkovou hranicí, nejpravděpodobnější je 67 let. Nápad je zatím na samém počátku a je zřejmé, že příslušná novela zákona o drahách neprojde parlamentem před volbami. „Bude to ale nachystané, aby se to mohlo zvednout, projednat a rychle v příštím roce zavést,“ doplnil Ťok.

Plán je přitom součástí velké hry o režijní jízdné na železnici. Se zavedením stoprocentní slevy pro všechny seniory chce Ťok zároveň zrušit režijní jízdenky pro železničáře. Novela drážního zákona by to měla řešit v jednom balíku. Režijky by přestaly být uplatňovány na základě zákona, firmy by si je ale mohly zachovat jako zaměstnanecký benefit. V současné podobě by zůstaly pouze železničářům v penzi, kteří už je mají.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek