Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Signatář charty Macháček se opřel do studentské vůdkyně revoluce Pajerové. "Zatracená p*ča," prohlásil

Signatář charty Macháček se opřel do studentské vůdkyně revoluce Pajerové. "Zatracená p*ča," prohlásil

Novinář a bývalý signatář Charty 77 Jan Macháček, který nyní působí jako předseda správní rady Babišova Institutu pro politiku a společnost, se v Českém rozhlase vulgárně opřel do vysokoškolské pedagožky Moniky Pajerové, která byla studentskou vůdkyní sametové revoluce. Řekl o ní, že je to „p*ča jedna zatracená“. 

Středeční natáčení pořadu Názory a argumenty v Českém rozhlase se vymklo kontrole. Diskutující debatovali o 17. listopadu,  přičemž se Jan Macháček neovládl a vulgárně napadl pedagožku Moniku Mac Donagh Pajerovou. Před ostatními diskutujícími ji nazval p*čou jednou zatracenou. Poté se zvedl a ze studia odešel.

„Janu Macháčkovi jsem říkala, že když už se nenechal zlomit bývalým režimem, tak se nechal zlomit penězi. Vyčetla jsem mu, že pracuje pro Andreje Babiše, který lže lidem a manipuluje je prostřednictvím svých médií,“ sdělila pro Echo24.cz Pajerová.

Pajerová byla po Macháčkově nadávce v šoku a nevěděla, jak má reagovat. Natáčení se účastnil i Jefim Fištejn, který slova Pajerové potvrdil. „Něco podobného jsem nezažil. Řekl dokonce ty p*co zasraná. Odešel rozčílen a poslal nás všechny do pr…,“ cituje Fištejna Echo24.cz.

Pořad bude na Čro Plus vysílán dnes od 18:10 hodin. Nadávku ale mikrofony prý nezachytily, takže v záznamu nebude. „Monika na Honzu tlačila nějakým způsobem, on se naštval a odešel ze studia. Je pravda, že něco odsekl ve dveřích. Z mého pohledu je to velmi politováníhodný konflikt mezi dvěma lidmi, kteří se znají dlouho dobu. Je to strašná škoda, že se to stalo, ještě navíc v pořadu, který se věnoval 17. listopadu. To, o co mělo jít, se převedlo čistě na osobní konflikt,“ řekl moderátor pořadu Petr Schwarz.