Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Silné mrazy potrvají do středy. Na Moravě bude až 18 stupňů pod nulou

Silné mrazy potrvají do středy. Na Moravě bude až 18 stupňů pod nulou

Silné mrazy, které v současnosti svírají Česko, by měly během týdne polevit. Nejdéle vydrží do Moravě. Mrznout by tam mělo až do středy, může přitom být až minus 18 stupňů. 

V Olomouckém a Moravskoslezském kraji bude až do středy velmi silný mráz. V noci tam teploty spadnou pod minus 12 stupňů Celsia, na severovýchodě místy až pod minus 18 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak prodloužil svou předchozí výstrahu před mrazem pro zmíněné kraje.

Mrznout bude i v dalších regionech, ale o něco méně. V Čechách se ve středu večer a v noci na čtvrtek může při mrznoucím dešti tvořit ledovka.

V průběhu týdne budou podle předpovědi mrazy postupně slábnout, v Čechách se budou držet kolem nuly. Nepřestane ale sněžit.

„Do konce týdne by na horách mohla sněhová peřina narůst až o půl metru. V nížinách, kde se ve čtvrtek a v pátek vyskytnou srážky smíšené, mrznoucí nebo dešťové, bude sníh vlhnout, měnit se na mokrý, avšak i zde nepředpokládáme, že by úplně odtál,“ řekl serveru iDnes meteorolog Josef Hanzlík.

V Česku silně mrzne už několikátý den a několik lidí od pátku zemřelo na následky podchlazení.

"Počasí u nás ovlivňuje tlaková výše, která se bude přesunovat nad východní Evropu. Ve východních krajích ČR se bude udržovat velmi studený vzduch," uvedli meteorologové.

Aktuální výstraha před velmi silným mrazem platí pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj od dnešních 18:00 do středečních 10:00. Po stejně dlouhou dobu by měli s mrazem počítat i lidé ve Zlínském kraji, kde ale má mít menší intenzitu. Pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký a Jihomoravský kraj a pro Vysočinu platí nízký stupeň nebezpečí mrazu od úterního podvečera do středečního dopoledne.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek