Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Škola u Prahy chtěla žáka s rakovinou v konečné fázi vyhodit jako simulanta

Škola u Prahy chtěla žáka s rakovinou v konečné fázi vyhodit jako simulanta

Jedenadvacetiletý Attila Gally z Psár u Prahy je ve fázi terminální fázi rakoviny. Jenže škola, kam chodil, se rozhodla ho vyloučit, protože včas nedodal potvrzení od lékaře. Pokud by ovšem mladík nebyl vedený jako student, musel by si například zdravotní pojištění hradit sám.

Attila z Psár u Prahy, o jehož boji s nemocí a o touze zemřít důstojně doma Blesk.cz již psal, trpěl bolestmi od října 2014. V té době už nádor na nadledvině metastazoval do kostí. Mladíkovi, který často neměl ani sílu vstát z postele, se ale v té době nepodařilo přesvědčit lékaře, že bolesti zad nepředstírá.Škola si ho v únoru 2015 kvůli absencím pozvala společně s otcem »na kobereček«. Dohodli se, že Attila doloží, že je skutečně nemocný. O několik dní později lékaři stanovili definitivní diagnózu: rakovina ve čtvrtém, tedy nejhorším stadiu. Attila musel okamžitě do nemocnice a na chemoterapii. K tlumení bolesti mu museli podávat morfium. Jeho otec už ale škole žádné lékařské zprávy nedoložil…

Vyhazov ze školy by pro Attilu znamenal velký problém. Ocitl by se totiž »mimo systém«. Ztratil by statut studenta a s ním i nárok na invalidní důchod, navíc by si musel sám doplácet zdravotní pojištění. Attila však už v tu dobu ležel v nemocnici a podstupoval náročnou léčbu. 

Celý článek si přečtěte na webu Blesk.cz.