Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Školák z Hodonínska zameškal 500 hodin. Matce za to hrozí dva roky vězení

Školák z Hodonínska zameškal 500 hodin. Matce za to hrozí dva roky vězení

Jednačtyřicetiletá žena z Hodonínska neposílala syna do školy, zameškal téměř 500 hodin. Policisté ji obvinili z ohrožování výchovy dítěte, hrozí jí až dva roky vězení. Na policejním webu to uvedl mluvčí Petr Zámečník. Podobné případy, kdy se počet zameškaných hodin vyšplhá do stovek, nejsou úplně výjimečné.

Matka podle policie synovi záškoláctví přímo umožňovala. „Svým nedbalostním jednáním mu matka vytvářela podmínky pro vznik nežádoucích návyků a sklonů,“ uvedl mluvčí policie. Žena chlapci z téměř 500 zameškaných vyučovacích hodin všechny až na 24 omluvila.

Podobnými případy se policie zabývá opakovaně. Rekordmankou v tomto směru je možná školačka z Ostravy, která ve školním roce 2008/2009 skoro nechodila do školy. Zameškala téměř 1000 hodin. I její matka si vyslechla obvinění z ohrožování výchovy mládeže. Podle policie o záškoláctví dcery věděla a nic s tím neudělala.

1080p 720p 480p 360p 240p
Někdo do školy nechodí, jinde je míst nedostatek. V Praze se kvůli tomu i podvádí při zápisech

Celkem 666 vyučovacích hodin zameškala v roce 2008 jiná čtrnáctiletá dívka z Ostravy. Rodičům, kteří jí nakonec všechny hodiny omluvili, nevadilo, že se za školou toulala, cestovala po celé republice a údajně i kradla ve velkých nákupních střediscích. Tehdy třiatřicetiletý otec a stejně stará matka už v minulosti byli za ohrožování výchovy dcery odsouzeni. Dostali podmínku.

Počet záškoláků se obvykle zvyšuje v období Vánoc. Vedle toho, že si děti přivydělávají prodejem na trzích či rozdáváním letáků, soustřeďují se i v blízkosti velkých nákupních center.