Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Škromach si našel místo. Zaměstnali ho rovnou na úřadu práce

Škromach si našel místo. Zaměstnali ho rovnou na úřadu práce

Někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) je od 1. března zaměstnaný na poloviční úvazek na Generálním ředitelství Úřadu práce ČR. Jeho pozice je přímo řízená ředitelkou Kateřinou Sadílkovou. Půjde prý o práci v terénu. Škromach nové zaměstnání hledal po tom, co loni v podzimních volbách neuspěl a poprvé za dlouhé roky vypadl z vysoké politiky. Na jeho nové působiště upozornil Ekonomický deník.

„Od 1. března jsem nastoupil na Generální ředitelství Úřadu práce. Nejedná se o státní službu, jedná se o normální zaměstnanecký poměr, a to na částečný úvazek. Zatím jsem se s paní ředitelkou dohodl na tom, že se budu věnovat problematice strukturálně postižených regionů a problematice sociálních podniků,“ řekl Škromach serveru Novinky.cz.

Kdysi vysoce postavený politik si teď vyřizuje záležitosti spojené s nástupem do nového zaměstnání. Jak bude vypadat jeho běžný pracovní den zatím říct nechtěl. Jelikož pracuje jen na částečný úvazek, hledá i další příležitosti a nevylučuje kandidaturu do sněmovny. Ta ale závisí na tom, zda by měl podporu ve straně. V minulosti se o Škromachovi mluvilo i jako o možném kandidátovi na Hrad, on ale plán jít do voleb dosud oficiálně neoznámil.

Šedesátiletý Škromach patří od půlky 90. let k nejviditelnějším postavám české sociální demokracie. Řadu let zasedal ve sněmovně, od července 2002 čtyři roky působil jako ministr práce a sociálních věcí a v letech 2010 až 2016 byl senátorem za Hodonínsko. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek