Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Smrt režiséra Vorlíčka. Pod ledem se topil dva dny před premiérou, dva dny po ní zemřel

Smrt režiséra Vorlíčka. Pod ledem se topil dva dny před premiérou, dva dny po ní zemřel

Dva dny před premiérou hudební komedie Bítls si šel jako otužilec zaplavat do brněnského lomu Hády. Dostal se ale pod led a hasiči ho vytáhli takřka po půl hodině. V době, kdy v Městském divadle Brno lidé tleskali, mistr zvuku Milan Vorlíček bojoval o svůj život v nemocnici. Boj prohrál. Jeho kolegové i kamarádi se s tím těžko smiřují. Odešel jim člen rodiny…

Vorlíčkova nečekaná a tragická smrt zasáhla i legendu české fotografie Jefa Kratochvíla (73), který byl dvorním fotografem divadla. Obdivoval jeho zanícení pro co nejlepší zvuk. Na přední brněnské divadelní scéně se Vorlíček podílel na stovce představení.

Dokázal kolegy kolem sebe nadchnout, aby výsledek byl co nejlepší. „Už jen když si uvědomíte, že měl na zvukovém pultu čtyřicet táhel, tak se dá skoro hovořit o určité formě umění,“ vzpomíná fotograf. Vorlíček měl podle něj trochu uzavřenou povahu, nikdy se však na nikoho netvářil nepříjemně. Právě naopak.

Milan Vorlíček vytvářel dokonalý zvuk představení, Kratochvíl zachycoval svým aparátem momentky z nich. Fotograf lituje jedné věci. „Zvukař stojí vzadu, mimo záři reflektorů. A taky objektivy kamer a fotoaparátů. Když jsem teď hledal nějakou Milanovu fotku, musel jsem procházet svůj archiv skoro hodinu,“ svěřil se Jef Kratochvíl.

Celý článek si přečtěte na webu Blesk.cz

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek