Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Smrt v sauně: Policie kvůli „uškvaření“ matky s dcerou obvinila jednu osobu

Smrt v sauně: Policie kvůli „uškvaření“ matky s dcerou obvinila jednu osobu

Policie obvinila jednoho člověka kvůli úmrtí dvou žen v sauně na Jičínsku. ČTK to dnes řekl náměstek okresního zástupce Petr Krupka. Ko je obviněnou osobotu, státní zastupitelství v Jičíně neuvedlo. Za usmrcení z nedbalosti hrozí až tři roky vězení.

„Je to těžká lidská tragédie na obou stranách,“ řekl Krupka. Vyšetřování pokračuje a během něj zastupitelství nebude poskytovat žádné další informace, dodal. O obvinění dnes informoval server Novinky.cz.

Tragédie se odehrála v dubnu. Matka s dcerou ve věku 65 a 45 let se saunovaly u své známé. Majitelce sauny se zdálo, že ženy dlouho nevycházejí. Když přišla do sauny, našla ženy ležící na zemi. Podle prvotních informací policie se v sauně zlomila klika u dveří a ženy se nemohly dostat ven. Pokusily se rozbít ve dveřích okénko, což se jim ale nepodařilo.

Česká asociace saunérů uvedla, že na domácí sauny se nevztahují normy pro saunová centra či jiné komerční sauny. Upozornila, že dveře sauny nesmí být opatřeny klikou. Standardní dveře do sauny jdou otevřít jen tlakem, otevírají se samozřejmě směrem ven.