Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sobotka se rozhodl neprodlužovat „agónii vlády“. V pondělí Babišovi sdělí svůj názor na Schillerovou

Sobotka se rozhodl neprodlužovat „agónii vlády“. V pondělí Babišovi sdělí svůj názor na Schillerovou

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyslyšel návrh hnutí ANO na uspíšení svého rozhodování, svůj názor na nominaci dosavadní náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové do čela resortu sdělí koaličním partnerům v pondělí ráno před jednáním kabinetu. Premiér to dnes oznámil na svém twitterovém účtu. Hnutí ANO ho před tím vyzvalo, aby uspíšil koaliční jednání, které svolal na čtvrteční podvečer, a neprodlužoval „agonii vlády

„Zítra ráno se před schůzí vlády uskuteční jednání koalice. Sdělím ANO své stanovisko k jejich nominaci na ministerstvo financí,“ uvedl premiér. S šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem se v pátek na nominaci nedohodl. Po setkání uvedli, že jednání budou pokračovat v nadcházejícím týdnu.

Prezident Zeman už avizoval, že pokud by Sobotka navrhl na post ministryně financí Alenu Schillerovou a pokud by byla kandidátkou hnutí ANO, akceptoval by ji jako novou ministryni financí. Zároveň podotkl, že pokud by premiér Schillerovou jako ministryni nenavrhl, měla by být ze strayn hnutí ANO vypovězena koaliční smlouva. On sám by v takovém případě patrně podal podnět k Ústavnímu soudu. 

Zeman také během rozhovoru s novináři poznamenal, že oba podněty k Ústavnímu soudu, tedy jeho a Sobotky, který chce podat kompetenční žalobu, mohou být staženy, když bude navržena Schillerová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek