Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šokující příběh 18leté Terezy, která skočila pod vlak: Nemoc tajila před rodiči

Šokující příběh 18leté Terezy, která skočila pod vlak: Nemoc tajila před rodiči

Bylo jí devět, když zjistili, že nemá v pořádku zrak. Terezka žila téměř deset let s postižením zraku, které jí způsobovalo postupné oslepnutí. Možná i proto skočila minulý týden v Mlékojedech pod vlak. Před čtyřmi lety o jejím příběhu informoval deník Aha!. Už tehdy byla její zpověď šokující.

„Nechtěla jsem rodiče trápit,“ přiznala tehdy patnáctiletá Terezka F. z Tišic. To, že špatně vidí, skrývala před rodiči, spolužáky i učiteli. Poznámky, které si nestihla udělat během vyučování, dopisovala o přestávkách. Měla samé jedničky, nikoho tak ani nenapadlo, že by měla nějaké problémy.

„Zjistili jsme to až na dnu otevřených dveří na gymnáziu, když nevypočítala jediný příklad, protože neviděla na tabuli,“ řekla před čtyřmi lety deníku Aha! její maminka Vlaďka.

To bylo Terezce devět let. Rodiče si mysleli, že to spraví brýle s pár dioptriemi, čekal je ale šok. „Doktorka nám řekla, že jde o neurologický problém, že dcera má možná nádor. Další dva roky ale trvalo, než lékaři zjistili, co jí doopravdy je,“ dodává Vlaďka. Diagnóza nakonec zněla – drúzové papily. „Je to nemoc starých lidí, která vede ke slepotě. V mladém věku ji prý má v republice asi pět lidí,“ dodává maminka.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek