Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Solidarita se školou, na jejíž prvňáky mířily brutální rasistické výhrůžky: dárci jí věnují čtvrt milionu

Solidarita se školou, na jejíž prvňáky mířily brutální rasistické výhrůžky: dárci jí věnují čtvrt milionu

Základní škola v Teplicích, na jejíž žáky nedávno rasisticky útočili lidé na sociální síti facebook, dostane polovinu z výtěžku aktuální kampaně Romského stipendijního fondu. Děti i učitele míra podpory veřejnosti těší, řekla serveru Romea.cz ředitelka školy Marcela Prokůpková. Kampaň nese název "Oni je do plynu, my je do škol!" a podle aktuálních údajů na ni přispělo 309 lidí částkou přesahující 230.000 korun. Nenávistnými komentáři se zabývá policie.

Školu v teplické části Prosetice podpořila například ombudsmanka Anna Šabatová nebo hudebník Michael Kocáb. "Peníze chceme použít především pro naše prvňáky a pro žáky devátých ročníků. Zbývající peníze věnujeme všem ostatním dětem bez rozdílu věku, rasy, národnosti, pohlaví. Všechny děti budou mít z této sbírky užitek a určitě i velkou radost," uvedla pro server Prokůpková.

Výhrůžky se na sociálních sítích objevily pod fotografií první třídy, kterou v rámci seriálu otiskl zdejší Deník. Do třídy chodí převážně romské, vietnamské a arabské děti. Někteří lidé začali děti označovat například za malé sebevražedné atentátníky. Diskutující také vtipkovali v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici, a navrhovali poslat děti do plynu. "Tam by sednul granát jak pr... na prkýnko," zněl další z mnoha komentářů. Výhrůžky směřovaly i proti učitelům a vedení školy.

Vlnu verbálních útoků a negativních příspěvků podle Prokůpkové vystřídala vlna solidarity a zájmu o děti a školu jako takovou. "Všem lidem bych chtěla moc poděkovat za to, že přispívají i těmi podporujícími komentáři," doplnila ředitelka.

Případ výhrůžek vyšetřuje i policie, která spolu se strážníky zvýšila hlídkování poblíž školy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek