Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Soud potrestal policisty, kteří pochybili v případu vražedkyně ze Smíchova

Soud potrestal policisty, kteří pochybili v případu vražedkyně ze Smíchova

Obvodní soud pro Prahu 1 uznal vinnými dva policisty, kteří zasahovali proti Michelle Sudků poté, co chtěla zabíjet v kavárně na pražském Újezdě. Potrestal je trestním příkazem. Informaci České televize dnes ČTK potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1. Konkrétní druh ani výši trestu soud nezveřejní, dokud nebude výsledek sdělen účastníkům řízení. Oba policisté mohou proti rozhodnutí podat odpor, v tom případě by soudkyně musela nařídit hlavní líčení.

Státní zástupci obžalovali policisty z místního oddělení na Malé Straně na začátku března. Za zneužití pravomoci pro ně navrhli zákaz činnosti. Podle zákona je možné trestním příkazem uložit zákaz činnosti až na pět let, maximálně roční podmínku, domácí vězení, obecně prospěšné práce nebo peněžitý trest.

Policisté čelí obžalobě kvůli incidentu, který se odehrál loni 5. července v kavárně na Újezdě. Sudků, které soud pravomocně uložil 30 let vězení za vraždu a pokus o ni, se tam pokusila uškrtit zákaznici. Útočnice byla převezena do psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékaři ale informace o útoku od policistů nedostali. Pacientku zanedlouho propustili a ta ve stejný den ubodala ženu v obchodním centru na pražském Smíchově.

Postup nemocnice vyšetřovala komise, podle které lékaři nepochybili. Státní zástupci ale situaci v léčebně stále prošetřují pro podezření z nepřekažení trestného činu.