Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Špatná komunikace a neuvěřitelná arogance, komentuje Sobotka vyhazov pro Mládka

Špatná komunikace a neuvěřitelná arogance, komentuje Sobotka vyhazov pro Mládka

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) čelil kritice, že šel na ruku operátorům a nebránil české zákazníky. Situaci neustál, předseda vlády Bohuslav Sobotka se jej tak rozhodl odvolat. Náhradu má prý připravenou a ve čtvrtek s tímto jménem půjde Sobotka za prezidentem Zemanem. Mládkovi v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére vytkl špatnou komunikaci jeho resortu  a „neuvěřitelnou aroganci“ jeho náměstka.

„My jsme uprostřed poměrně dramatické debaty o tom, co udělat s cenami mobilních dat v ČR,“ uvedl Bohuslav Sobotka v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére.

Postěžoval si na rozporuplnou komunikaci s ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). I proto sáhl k razantnímu kroku – odvolal ministra Jana Mládka. „Já jsem potřeboval ze strany MPO podporu, protože já se snažím ty věci změnit, aby se trh rozhýbal,“ vysvětlil Sobotka.Neuvěřitelná arogance

Premiér zkritizoval i jednání Mládkova náměstka pro telekomunikaci Lubomíra Bokštefla. „Chcete služby jako v Polsku – odjeďte do Polska,“ napsal Bokštefl čtenářům Aktuálně.cz, když si jeden z nich postěžoval na to, proč nejsou u nás stejné ceny tarifů a mobilních dat jako v Polsku a zda k tomu mají operátoři nějaký důvod kromě vlastního zisku.

„To je něco tak neuvěřitelně arogantního, že jsem se s tím za tři roky nesetkal,“ kritizuje Sobotka vyjádření Mládkova náměstka. „V posledních 14 dnech, třech týdnech jsem přestal politice MPO rozumět,“ postěžoval si dále premiér.

Celý článek článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek