Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Špičkového potápěče Valentu našli mrtvého na dně bazénu. Porušil základní pravidlo, tvrdí kamarádi

Špičkového potápěče Valentu našli mrtvého na dně bazénu. Porušil základní pravidlo, tvrdí kamarádi

Nikdy se nepotápět sám. To je základní pravidlo, které musí dodržovat všichni přiznivci volného potápění, aby se vyhnuli smrtelnému riziku. Jeden z nejlepších českých freediverů Martin Valenta (†28) ho ale v neděli zřejmě opomenul a stálo ho to život.

Valenta byl velký profesionál a držitel řady národních rekordů. Ten poslední překonal v prosinci, když ve statické poloze vydržel pod vodou na jeden nádech celých 9 minut a 14 vteřin.

Překonávat je chtěl i dál, a tak pilně trénoval. Do jilemnického bazénu vyrazil i v neděli odpoledne. Bohužel šlo o jeho poslední ponor. „Podle informací, co mám od jeho příbuzné, si šel zaplavat do bazénu a nejspíš dostal blackout (ztráta vědomí, mdloba, pozn. red.), bohužel v té době u toho nebyl plavčík,“ napsala na Facebook Martinova kamarádka.

„Každý freediver má mít při ponoru svého buddyho (parťáka, pozn. red.), který ho hlídá. To není práce plavčíka,“ upozornil ale další diskutující. On i několik dalších Martinových kolegů míří zřejmě k tomu, že sportovec pravděpodobně nedodržel nejdůležitější pravidlo freedivingu „Nikdy se nepotápěj sám!“.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek