Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Spojenecká osa Zeman-Babiš stále trvá, říká k prezidentově chvále šéfa ANO politolog

Spojenecká osa Zeman-Babiš stále trvá, říká k prezidentově chvále šéfa ANO politolog

Snad žádný odcházející ministr financí si od prezidenta nezasloužil tolik chvály, jako dnes Andrej Babiš od Miloše Zemana. „Chtěl bych mu vyjádřit velikou úctu a veliké poděkování,“ prohlásil Zeman během jmenování Babišova nástupce Ivana Pilného ministrem financí. Podle politologa prezidentova pochvala šéfa hnutí ANO naznačuje jejich spojenectví, které stále trvá.

„Byl to člověk, který vykonal v čele ministerstva financí práci, kterou nedokázal nikdo předtím. Dokázal dosáhnout výrazného rozpočtového přebytku, zlepšení výběru daní a snížení daňových úniků. Možná právě proto ho provázela závist, která v české kotlině doprovází každého, kdo je úspěšný, ze strany těch, kdo jsou buď méně úspěšní, nebo dokonce neúspěšní,“ řekl dnes na Hradě o Andreji Babišovi Zeman.

„Myslím, že každému kdo alespoň elementárně sleduje českou politickou scénu, je jasné, že spojenectví Andreje Babiše a Miloše Zemana stále trvá,“ komentoval situaci pro INFO.CZ politolog a sociolog Tomáš Lebeda.

Komentátoři naznačují, že oboustranně výhodné spojenectví mezi politiky vzniklo po takzvaném lánském puči, kdy Zeman potřeboval nalézt ve vládě nějakého spojence. Vybral si Andreje Babiše, kterému od té doby politicky pomáhá, proti Sobotkově ČSSD se prezident naopak často vymezuje.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek