Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Spolujezdkyně z tragické nehody vysílané přes facebook ztratila paměť

Spolujezdkyně z tragické nehody vysílané přes facebook ztratila paměť

Tmu a prázdno! To má zatím v hlavě místo vzpomínek na tragickou nehodu u Obrnic spolujezdkyně Nikola V. (22). Neví, co se přesně stalo, jak došlo k nehodě, a ani to, jak její kamarádka Nikol B. (†21), která vůz řídila, zemřela.

 Nikola V. jízdu smrti živě přenášela na Facebook. Vyvázla z ní jen s modřinami, zato paměť jí vypověděla službu. Od středy je v domácím ošetřování u svých rodičů. „Rodiče jsou šťastní, že to přežila, a věří, že i paměť se jí vrátí. Pak prý může dostat šok. Říkali jim to doktoři. Pochopte, že dceru chrání před vším zvenčí,“ řekla osoba z okolí rodiny. „Byli u nich i z nějaké autoškoly, zda jim poskytnou to video. Táta před nimi zabouchl dveře,“ dodala.

Důvodem výpadku paměti může být podle odborníků jak fyzické poškození mozku při otřesu, tak »rána« psychická. „Při dopravních nehodách je to obvyklé, nebo když jde o otřesný zážitek. Až časem se paměť vrátí,“ uvedla psychiatrička Džamila Stehlíková. Kdy si Nikola V. na prožitou tragédii vzpomene, lze stěží předpovídat.

„Může to být otázka několika dnů, ale i týdnů až měsíců,“ dodává psycholog Jiří Novák. Ztráta paměti je podle specialistů přirozenou obranou organismu. Tím, že si nevzpomíná, neřeší to, se chrání před zátěží, která je pro ni po prožitém traumatu zatím neúnosná. Nikola V. byla hospitalizována na chirurgickém oddělení teplické nemocnice od čtvrtečního večera, kdy k tragické havárii došlo, do středy.

Více na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek