Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stadionu v Edenu už je celý Číňanů. Slibují, že investují desítky milionů

Stadionu v Edenu už je celý Číňanů. Slibují, že investují desítky milionů

Čínská společnost CEFC, vlastník fotbalového klubu Slavia Praha, dokončila převzetí fotbalového stadionu v Edenu, uvedly Hospodářské noviny. Firma ani samotný klub dokončení transakce nepotvrdily, nicméně ohlášení novinky se očekává na mimořádné tiskové konferenci, která se uskuteční v pondělí před ligovým zápasem s Hradcem Králové.

„V pondělí od 17:15 mimořádná tisková konference před zápasem na stadionu živě pro všechny. Buďte přitom. Nápověda - 'Tady jsme doma',“ napsal Tvrdík na twitteru.

Čínští majitelé fotbalové Slavie se snaží od dosavadního vlastníka, kterým je akciová společnost Eden Arena, získat stadion již přes rok. V prosinci mluvčí CEFC potvrdil, že je hotová finální dohoda a řeší se závěrečné právní a formální náležitosti.

Očekává se, že do slávistického svatostánku by v příštích několika letech mohly přitéct desítky milionů korun. Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta loni dokonce naznačil, že by se z Edenu mohl stát „Národní stadion“. Hovořil mimo jiné o zvýšení tribun o jedno patro a rozšíření kapacity až na 30 tisíc míst.

Objem čínského kapitálu upsaného v základním jmění českých firem od loňské březnové návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v ČR klesl o 198 milionů korun na 5,5 miliardy Kč. Celkový počet tuzemských firem s čínským vlastníkem se snížil o 35 na 2101, vyplývá z březnové analýzy, kterou zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek