Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stres všude kolem nás

Stres všude kolem nás
 

Všichni jsme stres mnohokrát zažili. Dokážete ale přesně pojmenovat, co to stres vlastně je? A uvědomujete si, jaké dopady má na váš život? Stres je stav, kdy jsme vystaveni mimořádným podmínkám a náš organismus na to odpovídá obrannou reakcí, která se nazývá "útok nebo útěk". Při ní se zvyšuje srdeční frekvence, zostřují se smysly, svaly protéká více krve... Kdysi dávno se stresový mechanismus u člověka vyvinul jako ochrana před predátory a dalšími formami nebezpečí.

V dnešní době nás stres chrání před stoupající zátěží v zaměstnání i doma. V přiměřené míře nám totiž pomáhá zdolat výzvy života, protože nás uvede do stavu, kdy s problémem aktivně bojujeme. Dlouhodobý stres ale může člověka velmi vyčerpat, což může vést k chronické únavě, syndromu vyhoření a dalším vážným zdravotním komplikacím, v extrémních případech dokonce ke smrti.

autor: Schwabe

Ovšem není stres jako stres. Mluvíme-li o stresu, je důležité uvědomit si, s jakým typem máme co do činění. Bez problémů zvládnutelný stres nazýváme hypostres, ten intenzivní pak hyperstres.

A víte, že dokonce i očekávání pozitivních událostí v nás dokáže vyvolat stres? Odborníci ho nazývají eustres a prožíváme ho většinou v podobě těšení se na něco či jako radostné vzrušení. Pravda, přináší nám sice euforické pocity, ale i tento druh má ve výsledku na náš organismus negativní vliv. Stres je zkrátka všudypřítomný, působí na nás ze všech stran a je třeba čelit mu - ať už zdravým životním stylem s dostatkem pohybu i odpočinku nebo speciálními potravinovými doplňky, které nám pomohou těžké situace života překonat.

Lék z přírody

Vitango je první tradiční léčivý přípravek s extraktem z rozchodnice růžové (Rhodiola rosea) může pomoci při projevech stresu, zvýšiuje odolnost vůči stresu a zmírňuje tělesnou i fyzickou únavu.

Vitango působí jako tzv. adaptogen s dvojím účinkem:

Zlepšuje tvorbu energie v buňkách a může tak pomáhat při snížení duševní a tělesné únavy zapříčiněné stresem.

autor: Schwabe

Normalizuje hladiny stresových hormonů v krvi (adrenalin a kortizol) a ovlivňuje tak reakci těla na stres. Tím může navodit úlevu od projevů stresu.

www.vitango.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek