Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stropnický na Hrad? Sněm ANO očekávané rozuzlení o kandidatuře nepřinesl

Stropnický na Hrad? Sněm ANO očekávané rozuzlení o kandidatuře nepřinesl

V debatách o možných kandidátech do prezidentské volby často zaznívá jméno ministra obrany Martina Stropnického. Sám Stropnický přitom kandidaturu nevyloučil, ale ani jednoznačně nepotvrdil. V rozhovoru pro INFO.cz uvedl, že jeho rozhodnutí bude záviset na tom, jestli bude na únorovém sněmu ANO zvolen místopředsedou. Tím se v neděli také stal. Bude tedy Stropnický kandidovat na prezidenta?

„Pokud bych měl silný mandát jako místopředseda, tak to znamená vyslovení obecné důvěry. To je pro tu úvahu důležité,“ uvedl Stropnický v rozhovoru pro INFO.cz s tím, že bude záležet také na tom, jestli bude kandidovat prezident Zeman.

„Já znám pana Zemana velmi dlouho. Je to silný protivník. Takže člověk, který si řekne ano, já do toho jdu, tak si to všechno musí pečlivě spočítat. A to není hanebný kalkul. Rozeběhnout se proti popravčí četě není statečnost, ale hloupost,“ myslí si Stropnický.

Sněm ANO Stropnického v neděli skutečně za místopředsedu hnutí zvolil. Ministr obrany dokonce získal nejvyšší počet hlasů. Zda tedy bude kandidovat na prezidenta, ale není jasné. Stropnický oznámil, že výsledek volby považuje za určitou sebereflexi, která mu umožní dále přemýšlet o kandidatuře.

Jak se k prezidentské volbě postaví samo hnutí, bude dle jeho předsedy Andreje Babiše záviset na vnitrostranickém referendu. Šéf hnutí nevylučuje ani podporu prezidenta Miloše Zemana, který má rozhodnutí o případné obhajobě oznámit za necelé dva týdny.

Podle místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka by se mohla uskutečnit dvě vnitrostranická referenda. V rámci prvního by se členové ANO rozhodli, zda vůbec má hnutí stavět vlastního kandidáta. Pokud by se vyjádřili kladně, druhé referendum by rozhodlo, kdo se stane kandidátem hnutí ANO do prezidentské volby.

Babiš chce mít o postoji hnutí ANO k prezidentské volbě jasno do léta. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek