Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Supermarkety o svátcích musejí zavřít. Kdy si na Velikonoce nenakoupíte?

Supermarkety o svátcích musejí zavřít. Kdy si na Velikonoce nenakoupíte?

Loni schválený zákon o změně otevírací doby v určené státní svátky mnohé zákazníky zmátl. Vzhledem k tomu, že některé svátky zůstane otevřeno a jindy se vstupní brány obchodů naopak nesmlouvavě zavřou, není řadě lidí jasné, kdy se za nákupy vydat a kdy naopak ostrouhají. Zjistěte, jak to bude v nadcházejících dnech. 

Zákon, který vešel v platnost v říjnu loňského roku, ukládá majitelům provozoven, jejichž podlahová plocha přesahuje 200 m2 povinnost o sedmi státních svátcích zcela zavřít a na Štědrý den pak udělat to samé od 12 hodin. Výjimkou jsou prodejny na nádražích či letištích, v nemocnicích, a také lékárny a benzínky.

Pokud jste na nákupy nestačili vyrazit v předstihu a před svátky vám docházejí zásoby, máte o Velikonocích ještě naději vše napravit. Na Velký pátek, který je státním svátkem od loňského roku, se brány obchodních center otevřou, jako by byl obyčejný všední den.

Naopak na Velikonoční pondělí nepochodíte, pokud se tedy nechcete spokojit s bagetou z čerpací stanice, je záhodno se předzásobit. V dostatečném předstihu si nakupte také před 8. květnem, 28. zářím, 28. říjnem, Vánocemi a Novým rokem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek