Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Svědek o tragédii v Mlékojedech: Dívky se vzaly za ruce a šly proti vlaku

1080p720p480p360p240p

V šoku jsou od sobotního podvečera obyvatelé Mlékojed na Mělnicku. Dvě mladé dívky v sobotu na přejezdu srazil vlak a na místě zemřely. Podle některých svědků nešlo o nešťastnou náhodu. Školačky možná spáchaly sebevraždu.

Byla to osudová chyba, nebo svůj život děvčata ukončila záměrně? Lidé, kteří u místa nehody bydlí, Blesku řekli, že asi patnáctileté dívky vlak vidět musely. „Strojvedoucí na ně troubil a brzdil, to bylo slyšet. Lidé, co stáli přímo u přejezdu, je viděli, jak se chytly za ruce a šly přímo proti tomu vlaku. Nevím, jestli to udělaly schválně, nebo jestli si třeba chtěly fotit selfie,“ řekl místní muž, který si nepřál být jmenován. Další lidé z vesnice uvádí, že jedna z dívek před nehodou psala na sociální síti o sebevraždě.

Na místo tragické srážky se včera vypravili spolužáci a kamarádi dívek, aby uctili jejich památku. Podle informací Blesku šlo o Veroniku Z. a Růženu C. Na koleje položili květiny a chvíli na ně v tichosti vzpomínali. „Vůbec nevím, proč to udělaly, jestli to byla nehoda nebo sebevražda. Nevěděla jsem o žádných problémech,“ řekla Blesku kamarádka jedné z dívek.

1080p 720p 480p 360p 240p
Svědek o tragédii v Mlékojedech: Dívky se vzaly za ruce a šly proti vlaku!

Na místo přišel také otec spolužačky mrtvých děvčat. „Je to hrůza, byly to dvě mladý holky. Neudělaly to bezdůvodně, myslím si, že to byla sebevražda z nešťastné lásky,“ řekl, ale podrobnější být nechtěl.

Do malé vesnice poblíž Neratovic se v sobotu okolo půl šesté rozjely vozy záchranářů, bohužel ale dívkám nebylo pomoci. „Obě utrpěly zranění neslučitelná se životem,“ řekl mluvčí středočeských policistů Zdeněk Chalupa.

Policie další informace neuvádí, podle ČTK vyšetřovatelé prověřují i verzi sebevraždy. Pozůstalým na místě museli pomáhat psychologové. „Poskytli posttraumatickou péči mladším lidem i rodinným příslušníkům,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Nehoda zlomila strojvedoucího. „Seděl tady a byl z toho úplně zdrcený. Sedl jsem si k němu a čekali jsme, až přijede záchranka,“ popsal místní muž, který si také nepřál být jmenován.

Další podrobnosti o tragédii na webu Blesk.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>