Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Teplé počasí do víkendu nevydrží. A navíc bude pršet

Teplé počasí do víkendu nevydrží. A navíc bude pršet

Ve čtvrtek a pátek si Česko užije letní počasí. Poslední pracovní den tohoto týdne by dokonce teploty mohly vystoupat až k 29 stupňům Celsia. O víkendu bychom se ale měli připravit na prudké ochlazení a deště, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Na naše území v posledních dnech proudí teplý vzduch od jihu, který zvedá teploty do letních výšin. Ve čtvrtek bude jasno nebo skoro jasno, večer na západě Čech až oblačno. Noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 12 až 8 stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty mají vystoupat k 22 až 26 stupňům Celsia, místy až k 28 °C.

V pátek očekávají meteorologové obdobné počasí. Bude jasno až polojasno, během odpoledne a k večeru se ale místy mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 14 až 10 stupňů Celsia. Přes den teploty vyšplhají místy až k 29 stupňům Celsia.

O víkendu na našem území vyvrcholí příliv studené fronty, která přinese ochlazení. V sobotu bude oblačno až zataženo; místy se objeví přeháňky a bouřky. V Česku denní teploty spadnou k 14 až 18 °C, na Moravě a ve Slezsku k 19 až 23 °C.

V neděli bude zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Během dne ale meteorologové bude od západu oblačnost ubývat, ojediněle se objeví srážky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 17 až 21 °C. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek