Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Thajsko prý vydá Čecha, který vědomě šířil HIV. Doma mu hrozí 12 let

Thajsko prý vydá Čecha, který vědomě šířil HIV. Doma mu hrozí 12 let

Padesátiletý Čech je podezřelý, že měl pohlavní styk s desítkami mužů, aniž by jim řekl, že je HIV pozitivní. Nejmíň tři z nich nakazil. Thajské úřady ho dopadly tento týden a zadržely ho. Jak uvedl server Bangkok Post s odkazem na policii, Pfeifera mají úřady předat Česku už v úterý.

Pfeifer se o svém zdravotním stavu dozvěděl údajně na podzim roku 2013. Jak vyšetřovatelé zjistili, nikomu o tom neřekl, sex přitom měl s desítkami mužů – policie ví minimálně o 23 případech, je ale sama přesvědčená, že jich ve skutečnosti bylo výrazně víc. Mezi oběťmi byl údajně i 13letý chlapec.

Po Pfeiferovi policie marně pátrala a později se do případu vložil Interpol, po jehož upozornění začaly konat thajské úřady. Pfeifer žil na ostrově Pchúket údajně na turistické vízum, které mu ale vypršelo už v roce 2015. Za to teď od tamních úřadů dostal pokutu v přepočtu 717 Kč a podle serveru Bangkok Post rovněž podmínku.

Internetový portál uvádí, že tamní policie muže dopadla v úterý při zátahu. V Česku uprchlík čelí obžalobě a u soudu by mohl dostat až 12letý trest.

Tuzemské ministerstvo spravedlnosti dosud uvádělo, že má k případu informace jen z médií a další postup zvažovalo. Česko totiž nemá s Thajskem smlouvu o vydávání a Praha by tedy musela žádat na základě vzájemnosti – tedy dle principu, že Česko bude v budoucích případech postupovat vůči protistraně stejně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek