Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

TOP 09 před branami sněmovny, ANO s náskokem v čele. Model STEM poslal do dolní komory pět stran

TOP 09 před branami sněmovny, ANO s náskokem v čele. Model STEM poslal do dolní komory pět stran

ANO by volby podle STEM vyhrálo se ziskem 29,9 procenta hlasů, tedy s podobnou převahou jakou naznačoval prosincový model. Sociální demokraté klesli z prosincových 16,3 procenta na aktuálních 14,6 procenta, komunisté z 13,8 procenta na 12,6 procenta. ODS by nyní měla 9,8 procenta (v prosinci 7,5 procenta), lidovci poskočili na 7,8 procenta z prosincových 6,9 procenta.

TOP 09, která se loni od říjnových regionálních voleb a ohlášené rozluky se STAN pohybovala v šetřeních STEM těsně nad pětiprocentním limitem pro vstup do Sněmovny, by nyní získala jen 4,6 procenta hlasů. Lépe by na tom bylo s 4,9 procenta Okamurovo hnutí Svoboda a přímá demokracie.

ANO by při této situaci dalo s ČSSD dohromady pohodlnou ústavní většinu, na kterou by dosáhlo taky s KSČM. Většinu by ovšem hnutí Andreje Babiše mělo ve Sněmovně i s lidovci nebo s ODS (25 mandátů).

STEM svůj volební model stanovil za předpokladu, že by hlasovat přišlo 57 procent voličů. Z 1 048 respondentů starších 18 let chtělo hlasovat 54 procent z nich, přičemž 23 procent nebylo rozhodnuto a stejný podíl oslovených by hlasovat nechtěl. Průzkum se uskutečnil od 11. do 23. ledna.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek