Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

TOP 09 si spletla vlastní politiky. Na facebook nahrála fotografii jiných lidí a internet se baví

TOP 09 si spletla vlastní politiky. Na facebook nahrála fotografii jiných lidí a internet se baví

Pražská pobočka politické strany TOP 09 má z ostudy kabát. Poté, co si totiž na Praze 6 zvolili nový regionální výbor, chtěli se jím pochlubit na sociálních sítích. Jenže ouha. Správkyně facebookového profilu strany si totiž spletla fotku nového výboru a místo nových politiků vložila na sociální síť naprosto jiné lidi. Na dotazy pak odpovídala s chladným byrokratickým kalkulem, který u členů diskuse vyvolával záchvaty smíchu.

Tak třeba Tomáš Mandlík správkyni profilu reklamoval, že se na zmíněné fotografii nenalezl. „Někdy bývám na fotografiích neviditelný, ale tady jsem se fakt nenašel," tvrdí v diskusi u fotografie, kde je pod jeho označením naprosto neznámá osoba. Avšak správkyně profilu kontruje: "Děkujeme za váš názor, ale podle propozic, které jsme dostali, jste první zleva. Faktem ale zůstává, že na facebookovém profilu vypadáte trochu jinak. Ověříme to," píše. To již náhodní kolemjdoucí začínají tušit, že se schyluje ke královské zábavě. 

Podobně pak reaguje i další z politiků, který na fotografii pochopitelně není. „Dobrý den, no nevím, jak to tady máte zařízené, ale to nejsem já," vynáší Petr Exnar. A správkyně na jeho hru ihned přistupuje, snaží se dopátrat, na jakém místě na fotografii pan Exnar má být. Když konečně pochopí, že se na zmíněné fotografii vůbec nenachází, odrovná všechny účastníky diskuse výrokem jako vystřiženým z lekcí byrokracie. „Dobrý den, Vašeho názoru si ceníme. Jste si opravdu jistý, že na fotografii nejste? Víte, dostala jsem propozice a tam jste uveden," tvrdí správkyně, aby vše korunovala dovětkem: „Nestává se mi často, že bych něco udělala špatně."

Když si brigádnice uvědomí, že vložila nejspíše jinou fotografii, začíná lehce panikařit. „Já se moc omlouvám, měla jsem příspěvek jen vložit a nemám právo mazat. Měla jsem tu být jen do 13.30 a teď mi z toho jde hlava kolem. Určitě se to napraví," píše v příspěvku, který okamžitě "lajkuje" 64 lidí. 

Nakonec se však do diskuse vkládá starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, který zábavu mírně kazí. „Administrátorka dnešní diskuse se jmenuje Petr Exnar, místopředseda TOP 09 za Prahu 6. Zachovejte nám přízeň, smysl pro humor máme všichni a kanadské žertíky nás baví."

Je však otázkou, zda všichni účastníci diskuse Kolářovo zapadlé vysvětlení četli a zda se tak údajný kanadský vtípek straně nevrátí jako bumerang.