Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragédie na Slapech. V přehradě se utopil pětiletý chlapec

Tragédie na Slapech. V přehradě se utopil pětiletý chlapec

Ve Slapské přehradě se dnes odpoledne utopilo nezletilé dítě. Policie přijala oznámení o pohřešovaném nezletilém krátce po 13. hodině, kolem 16. hodiny dítě záchranáři našli ve vodě. I přes okamžitou resuscitaci dítě na místě zemřelo, řekla krajská policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Případem se zabývají benešovští kriminalisté.

Do pátrací akce se podle Pučelíkové zapojil také vrtulník a poříční oddělení policie na člunu. Kromě policie pátrali po dítěti také hasiči. Podle portálu iDnes.cz má být utopeným pětiletý chlapec, Pučelíková ale tuto informaci nepotvrdila. "Vzhledem k věku nemůžeme poskytnout bližší informace," uvedla.

Podle mluvčího slapské vodní záchranné služby Daniela Vičana se loňská sezona obešla bez smrtelných událostí, velkou zkouškou pro záchranáře ale bylo potopení přetíženého přívozu. Cestující v panice vyskakovali z lodi, naštěstí nikdo neutonul. Soud převozníkovi nedávno uložil podmíněný trest.

Vodní záchranáři na Slapech zahájili letos sezonu 30. června, vstoupili do ní s obměněným vybavením, největší novinkou je speciální dvoumotorový člun pro osm lidí nebo záchranářský skútr,

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek