Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragédie v Jičíně: Matka s dcerou zemřely v sauně. Ulomila se klika, nemohly ven

Tragédie v Jičíně: Matka s dcerou zemřely v sauně. Ulomila se klika, nemohly ven

Obvykle se saunování považuje za zdravé, jenže tentokráte tomu bylo naopak. Matka (†65) s dcerou (†45) během společného pobytu v sauně zemřely. Na vině byla zlomená klika u dveří, kvůli níž se ženy nemohly dostat ven.

Tragédie se odehrála v sobotu po osmé hodině večer v Robousicích na Jičínsku. „Ženy, matka s dcerou, ve věku 65 a 45 let se saunovaly u svých známých v zahrádkářské kolonii. Majitelce sauny se zdálo, že ženy dlouho nevycházejí, šla je zkontrolovat a našla je ležící na zemi,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.
Na místo posléze dorazili policisté i záchranáři, kteří však již nebohým ženám nedokázali nijak pomoci. „Obě byly resuscitovány, ale bohužel stav byl tak závažný, že obě zemřely,“ popsal pro iDNES.cz mluvčí královéhradecké záchranné služby Ivo Novák. Příčinou smrti bylo podle něj vystavení dlouhodobě trvajícímu teplu, kvůli kterému matka s dcerou upadly do bezvědomí s následnou zástavou oběhu.
Podle policie je cizí zavinění dvou smrtí vyloučené. „Podle prvotního zjištění se v sauně zlomila klika u dveří a ženy tam zůstaly uvězněny. Pokusily se také rozbít ve dveřích okénko, což se jim však nepodařilo,“ vysvětlovala tragická úmrtí mluvčí.