Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragická smrt brněnského režiséra Vorlíčka. O život bojoval dlouhé minuty pod ledem

Tragická smrt brněnského režiséra Vorlíčka. O život bojoval dlouhé minuty pod ledem

Byl profesionál každým coulem, v Městském divadle Brno se téměř čtvrt století staral o špičkový zvuk při všech představeních. Podle kolegů žil na 200 procent. Byl oblíbený, vždy dobře naladěný. Zvukový režisér Milan Vorlíček se šel minulý týden otužovat do brněnského lomu Hády a uvízl pod ledem. Po 25 minutách bez kyslíku ho hasiči vytáhli, svůj boj o život ale prohrál po čtyřech dnech v nemocnici.

Přes bleskovou pomoc záchranářů zůstal pod vodou bez kyslíku takřka půl hodiny. Po převozu do nemocnice lékaři dál bojovali o jeho život. V pondělí 6. března však přišla smutná zpráva.

„Milan patřil od roku 1993 prakticky ke stavebním kamenům divadla. Přátelský, vstřícný ke všem kolegům. Miloval kvalitní hudbu napříč žánry. A pochopitelně to byl stoprocentní profesionál, profesí doslova žil. Bude nám všem moc chybět,“ řekla Blesku mluvčí divadla Lenka Pazourková.

„Stál za všemi hudebními inscenacemi, které Městské divadlo Brno uvedlo na Hudební, Činoherní i open-air scéně na Biskupském dvoře. Byla jich téměř stovka!“ stojí v textu, kterým se divadelníci s tragicky zesnulým kolegou rozloučili.

Milan Vorlíček měl jednu velkou vášeň – otužování. Ve čtvrtek 2. března uvízl pod dvaceticentimetrovou vrstvou ledu v přírodním jezeře v brněnském lomu Hády. Záchranáři dorazili na místo 13 minut po ohlášení, za dalších 12 minut našli jeho silně podchlazené tělo v dvou a půl metrové hloubce.

Jak zásah pokračoval a další podrobnosti o případu se dozvíte na serveru Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek