Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpová velvyslankyní v Česku nebude. USA sem chtějí vyslat kontroverzního konzervativce se slabostí pro Le Penovou

Trumpová velvyslankyní v Česku nebude. USA sem chtějí vyslat kontroverzního konzervativce se slabostí pro Le Penovou

Ivana Trumpová s největší pravděpodobností americkou velvyslankyní v Praze nebude. Podle serveru Aktuálně.cz se post totiž obsadí kongresman Steve King z Iowy. Americká diplomacie prý už před dvěma týdny požádala tuzemské ministerstvo zahraničí o souhlas s jeho působením v Česku.

Serveru vše potvrdily dva nezávislé zdroje. V USA má King kontroverzní pověst. Je známý svým odporem k migraci a k právům sexuálních menšin. Vysloužil si kritiku, když v médiích bagatelizoval přínos „neevropských etnik“ k rozvoji civilizace a hájil postupy americké policie v případech, kdy čelila kritice, že se záměrně zaměřuje na černochy.

King se netají ani svým obdivem k evropským radikálům Marine Le Penové a Geertu Wildersovi. Média o něm píší, že na svém psacím stole má kromě jiných symbolů i vlajku Konfederace.

Sedmašedesátiletý člen Sněmovny reprezentantů Steve King pochází ze státu Iowa, kde je mnoho obyvatel hlásících se k českému původu. Podnikal ve stavebnictví a do Kongresu byl zvolen poprvé v roce 2003.

Server Aktuálně.cz připomíná, že poměrně rychlé jmenování kinga do funcke velvyslance by bylo překvapivé, protože americká administrativa stále neobsadila mnohé významnější pozice.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek